Tájékoztatjuk a szakértői szolgáltatói minősítés céljából pályázatot benyújtani kívánó vállalkozásokat, hogy módosult a pályázati felhívásunk (https://mmp.ifka.hu/backend/hu/page/dokumentumtar), amely kibővült 1 új szakértői csoporttal és azon belül 3 új szakértői kategóriával, a következők szerint:
2.5. Környezetközpontú vállalati működés és fejlesztés tanácsadás
5.a) Zöld fenntartható finanszírozás tanácsadás, beleértve
- Zöld finanszírozási keretrendszer kialakítása (zöld kötvény kibocsátáshoz, zöld hitel igénybevételéhez);
- Zöld/társadalmi/fenntartható kötvényekkel kapcsolatos tanácsadás,
- Zöld vállalatfinanszírozási lehetőségek feltérképezése és kapcsolódó pénzügyi konstrukciók kialakítása;
- A fenntarthatóság üzleti stratégiákba történő integrálási lehetőségeinek feltérképezése;
- Befektetési stratégiák, ESG* lehetőségek nyomonkövetése, javaslatok kidolgozása;
- Zöld kötvényekkel, befektetési alapokkal, betétekkel, megtakarításokkal, befektetési jegyekkel kapcsolatos tanácsadás.
(*Az Environmental, Social, and Governance (ESG) szempontok a vállalati működés nem pénzügyi hatásainak széles spektrumát fedi le. Olyan információra utal, amelyet a befektetők és más érintettek számára relevánsak a vállalat termékeinek és üzleti gyakorlatának a fenntarthatóságra és társadalomra gyakorolt hatásainak felmérése kapcsán.)
5.b) Zöld vállalati folyamatok és működés, valamint jelentéstétel tanácsadás, beleértve
- CSR és fenntarthatósági jelentések készítése, a hozzá kapcsolódó elemzések lefolytatása;
- Javaslatok kidolgozása zöld értékelési szempontok beépítésére a beszerzési folyamatokba;
- Gyártói felelősség alapelveinek integrálása a működési folyamatokba;
- Alternatív, megújuló energiaforrások alkalmazási lehetőségeinek vizsgálata;
- A klímaváltozás működésre gyakorolt hatásainak vizsgálata, kockázatelemzés készítés és intézkedési tervek meghatározása;
- Munkavállalói környezeti tudatosság növelése, környezeti szemléletformálás;
- Zöld minősítések, címkék és védjegyek megszerzéséhez kapcsolódó tanácsadás;
- Zöld kritériumok teljesülésének monitorozása;
- Környezetközpontú vizsgálatokkal, értékelésekkel, mérésekkel kapcsolatos tanácsadás (környezeti hatástanulmány, környezeti hatásvizsgálat, előzetes vizsgálat, egységes környezethasználati engedély, stratégiai környezeti vizsgálat lefolytatása).
5.c) Körforgásos gazdaság és karbonlábnyom-csökkentési stratégiák, üzleti modellek kidolgozása, fejlesztése tanácsadás, beleértve
- Lineáris értékláncok bezárási lehetőségeinek vizsgálata és javaslatok kidolgozása;
- Erőforrásokkal (anyag és energia) való hatékony gazdálkodás: veszteségminimalizálás, költségoptimalizálás;
- Javaslatok kidolgozása termékek életciklusának meghosszabbítására (tartós terméktervezés, moduláris design, fenntartható anyagok használata, újrahasználat, felújítás, újrahasznosítás);
- Primer nyersanyagok helyettesítésének, másodlagos nyersanyagok használatának vizsgálata és javaslatok kialakítása;
- Megosztásos gazdasági folyamatok kialakítására javaslatok kidolgozása (erőforrásmegosztás és anyag, valamint melléktermék-áramlás);
- Termék/szolgáltatás karbonlábnyomának számítása (teljes, vagy részleges életciklus vizsgálata);
- Javaslattétel a vállalati karbonlábnyom számításra és csökkentési stratégiák kidolgozására, célok monitorozására.
Az új szakértői csoport és kategóriák bevezetéséhez kapcsolódó pályázati feltételek és követelmények megismeréséhez kérjük, töltsék le és tekintsék át a módosított pályázati felhívásunkat!
13. A minősítési igényről való döntés esetei
d. Minősítési igény jóváhagyása
A minősítési igények benyújtására folyamatosan van lehetőség az IFKA által bejelentett végső zárónapig. A minősítési igények értékelése a minősítési rendszerben a pályázatok beérkezését követően szintén folyamatosan történik. Ez azt jelenti, hogy az adott pályázat minősítési vizsgálatára annak benyújtásától számított 15 naptári napon belül a minősítési folyamat keretében sor kerül. A minősítési igény elbírálásának teljes folyamata, amennyiben nem szükséges hiánypótlás vagy IFKA által kezdeményezett adatmódosítás küldése a pályázatot benyújtó vállalkozás számára, úgy 30 naptári napon belül lezárul a Minősítési tanúsítvány kiadásával. A pályázat minősítési vizsgálatát követően, amennyiben a minősítést igénylő szolgáltató vállalkozás pályázata esetében hiánypótlás vagy IFKA által kezdeményezett adatmódosítás küldése szükséges, úgy a pályázatot benyújtó vállalkozás számára a teljes minősítési eljárás 40 naptári napon belül lezárul a Minősítési tanúsítvány kiadásával.
Amennyiben a minősítési igényt benyújtó szakértői szolgáltató az IFKA minősítési eljárása keretében nem felelt meg a pályázati feltételeknek és előírásoknak, úgy tájékoztatásként kérjük tekintsék át a pályázati felhívásunk „13. A minősítési igényről való döntés esetei - c. Minősítési igény elutasítása” pontjában foglaltakat.
Határozat a szakértői szolgáltatói Tanúsítványok érvényességi idejének meghosszabbításáról
A koronavírus járvány következtében előállt gazdasági körülmények kezelésére irányuló kormányzati gazdaságfejlesztési programok eredményes megvalósulásának támogatásaként a Magyar Multi Program szakértői szolgáltatói minősítési rendszerében a 2020. május hónapban fennállóan vagy jelenleg is érvényes Tanúsítvánnyal rendelkező szakértői szolgáltató vállalkozások Tanúsítványainak érvényességi ideje 60 nappal meghosszabbításra kerül.
Az erről szóló hivatalos határozatot IDE kattintva érheti el.
IFKA Közhasznú Nonprofit Kft.